Menu


O nás

Volejbalový oddíl TJ Slavia Hradec Králové je největším volejbalovým klubem v kraji s dlouholetou historií, vznikl v roce 1966 sloučením oddílů Slovan Hradec Králové a Žižka Hradec Králové, a s tradičně dobrou prací s mládeží. Odchovankyně a odchovanci oddílu hráli a hrají v družstvech nejvyšších soutěží a byli i členy reprezentačních drustev České republiky, v současné době např. Aleš Holubec v Dukle Liberec, Tomáš Široký v Karlovarsku, z mladších potom např. Lucie Droznová v Olympu Praha, Michaela Ambrožová a Eliška Kořínková v Sokolu Šternberk, Tomáš Kunc v Dukle Liberec nebo Miroslav Drozen v ČZU Praha.

V roce 2000 byly zřízeny sportovní třídy při dvou základních školách, dnes transformované do sportovních středisek dívek a chlapců. Kromě toho je při oddílu zřízeno sportovní centrum mládeže umožňující kvalitní přípravu nadějných kadetů a juniorů.

Nejvyšší soutěž v kategoriích mládeže, extraligu, hrají v sezóně 2017-18 kadeti, druhou nejvyšší, tedy první ligu, potom juniorky a junioři. Další mládežnické celky startují v krajských přeborech, jsou to kadetky, mladší a starší žactvo, minižactvo (čtyři družstva) a béčko kadetů. Společné družstvo kadetek a juniorek, starší žákyně a starší žáci hrají Český pohár.

Nejvyšší soutěž v kategoriích dospělých, první ligu, hrají ženy A, muži A startují v lize druhé. Béčka v obou kategoriích hrají krajský přebor první třídy.

 

 

Volejbal - tábor 2018

Volejbal - nábor

Staněk sport - sleva 40%

Naše akce